Mobiltelefon szerviz és szaküzlet | Címünk: 2360 Gyál, Kőrösi út 90. | Mobil Shop: 1149 Budapest, Fogarasi TESCO, Pillangó u. 15.
Az 5G hálózat teljes kiépítése még meg sem valósult, de a nagyvállalatok már gőzerővel dolgoznak a következő generációs hálózaton. Jelenleg még a kutatás fázisában járunk, mert problémát jelent a gyártók támogatása és önmagában a technológia is, melynek meg kell bírkóznia a 6G-ben rejlő lehetőségekkel. Egyes előrejelzések szerint legkorábban 2028-ban találkozhatunk a 6G hálózattal, de a Huawei vezérigazgatója szerint még legalább egy évtizedre szükség lenne, hogy kiforrjon a technológia, hiszen az iparági szabványokat létre kell hozni, mely alapvetően egy több éves folyamat és ezután még ki kell építeni az infrastruktúrát is.
A 6G nem csak egy egyszerű továbbfejlesztése lesz az előző generációnak. A középpontjában a dinamikus frekvenciahasználat fejlesztése van, ezzel egyetemben természetesen a hatalmas sávszélesség, alacsonyabb késleltetés, még több párhuzamosan csatlakoztatható eszköz és még nagyobb lefedettség. Számszerűsítve a Samsung szerint a teljesítménykövetelmények közé kell tartozzon az 1TB/s maximális adatátviteli sebesség és a 100 miliszekundumnál kisebb késleltetés. Az tisztán látszik, hogy a jelenlegi technológia nincs felkészülve ekkora adatmennyiség ilyen sebességű kezelésére, azonban figyelembe véve a mostani technológiai fejlődést, a felzárkózás majd nem jelent problémát. Vegyük példának az 5G hálózatot: pár éve még csak néhány gyártó népszerűsítette, ma pedig már az okostelefonok jelentős része támogatja az 5G hálózatot.
Miért kell ekkora adatmennyiséget továbbítani?
A 6G-vel az AR (kiterjesztett valóság), VR (virtuális valóság) és MI (mesterséges intelligencia) központi teret kap majd a mindennapjainkban és ezek a rendszerek meglehetősen nagy adatforgalmat generálnak. A mesterséges intelligenciát használó készülékek önálló algoritmusokat lesznek képesek írni, letölteni és telepíteni az emberek közreműködésével.
A közlekedésben is áttörést hozhat, hiszen a magasabb szintű önvezetéshez magasabb szintű adatforgalom társul, és ezt szükséges a lehető legkisebb késleltetéssel megvalósítani. A járműveknek egymással kell kommunikálniuk a balesetek elkerülése érdekében, mindezt valós időben.
A 6G kutatásainak elején járunk, de Kína már Föld körüli pályára állította az első 6G-s műholdját, melynek neve UESTC – Star Era-12, igaz ez még csak prototípusként szolgál a kutatások tesztelésére.
Észak Amerikában a Next G Alliance végzi a technológiával kapcsolatok kutatásokat, de ezek eredményei szigorúan titkosak. A technológia rohamosan fejlődik és az 5G hálózatok még csak épp most jöttek a köztudatba, viszont a következő generáció máris hatalmas áttörést jelenthet a mindennapi életünkben.
Ha te is szeretnéd a lehető legjobb áron kihasználni a legújabb mobilkommunikációs lehetőségeket, nézd meg a BestFleet flotta ajánlatait!