Mobiltelefon szerviz és szaküzlet | Címünk: 2360 Gyál, Kőrösi út 90. | Mobil Shop: 1149 Budapest, Fogarasi TESCO, Pillangó u. 15.
Napjainkban egyre nagyobb teret hódítanak a vezeték nélküli eszközök, amelyek körbe vesznek minket. A fülhallgatók ez alól sem kivételek. Nagyon sokan használják, de sokan nem tudják, hogyan is működnek. Sokan gondolják a vezetékmentes technológiát friss találmánynak, azonban az első eszközök már 1991-ben megjelentek, igaz ezek még rádiófrekvenciás kapcsolaton alapultak.
Megdöbbentő ugyanakkor az is, hogy a vezeték nélküli fülhallgatók első szabadalmát a 20. század végén jegyeztették be, viszont ezek után sokat kellett várni még, mielőtt a kábelektől megszabadulhattunk volna, mivel az első jól működő megoldások 2015-ben jelentek meg. Ami a problémát jelentette ezeknél a készülékeknél, az az akkumulátor, hiszen egy nagyobb eszközben könnyű volt elrejteni az áramforrást, viszont ilyen kis méretben komoly kihívást jelentett a mérnököknek.
Hogyan működnek a vezeték nélküli fülhallgatók?
A vezeték nélküli fülhallgatók működésének alapja egy miniatűr elektronika, mely egy zárt belső szoftvert futtat, ez a szoftver kezeli és fenntartja a kapcsolatot a csatlakoztatott eszközzel, illetve a zenei és hívási funkciókat is kezeli (hangerőszabályzás, zeneváltás, hívás engedélyezés/elutasítás).
Vezeték nélküli csatlakozási módok
Infravörös port
Néhány esetben találkozhatunk olyan megoldásokkal, melyek ezt a csatlakozási módot használják. Nem túl elterjedt és várhatóan nem is lesz az, viszont mindenképpen előnye a nagyon magas hangminőség. Hátrányából sajnos több van, hiszen a környezeti akadályok befolyásolják a megfelelő csatlakozást, illetve a hatótávolság is alacsony a Bluetooth-hoz képest.
Rádióhullám
Ennek a csatlakozási módnak az előnye, hogy hatalmas, akár 150 méteres hatótáv is elérhető szemben az infravörössel. Természetesen ezt a hatótávot korlátozzák a mindennapi eszközeinkben, mert negatív hatással van a hangminőségre.
Bluetooth kapcsolat
Napjaink legismertebb vezeték nélküli csatlakozási módja és technológiája, ami nem véletlen, hiszen szabvány lett belőle. Több generáción is átesett és jelenleg az ötödiknél járunk, mely már 2 Mbit/s-os adatátviteli sebességet és 240 méteres hatótávot kínál elméleti szinten. A legtöbb eszköz nem képes ezt kihasználni, mert az analóg jelet digitálissá kell alakítani, ennek pedig a maximuma 10-15 méter, nyitott közegben ez lehet akár 20-25 méter is
Előnye hogy a környezeti elemek minimális mértékben befolyásolják a csatlakozás minőségét, illetve előnye még a nagyon alacsony energiafogyasztás, így kisebb akkumulátor kapacitás mellett is megfelelő üzemidő érhető el. Az irány mindenképpen a Bluetooth technológia lesz ezeknél az eszközöknél, hiszen rohamos ütemben fejlődik egyrészt adatátviteli szempontból, így a hangminőséget lehet növelni és energiahatékonyság szempontjából is ami a fizikai méretre és az üzemidőre van hatással.
Ha szeretnél tanácsod kérni, hogy melyik vezeték nélküli fülhallgató lesz számodra a legoptimálisabb, keresd kollégáinkat a BestFleet GSM üzletekben!